A sztar-latnivalo. Oszinten: nekem ez Yellowstone-nal is jobban tetszett.
Tovább »
Visszafele ujabb ot es fel oras atszallas Torontoban, ugyhogy vallaltam a kockazatot es leautoztam megnezni a vizesest.
Tovább »
Az uton azert szoritottam egy orat Salt Lake-re is. A varos leginkabb ket dologrol ismert, a 2002-es teli olimpiarol es arrol, hogy itt van Az utolso napok szentjeinek Jezus Krisztus egyhazanak a kozpontja. Szoval ez a mormonok fovarosa.
Tovább »
Az Arches utan nehany ora autozassal mar a Dinosaur nemzeti emlekhelynel voltam. Ez egy jelentos dinoszaurusz-lelohely, a fo latvanyossag egy tobbszaz negyzetmeteres fal ami tele van csontokkal.
Tovább »
Utah jelkepei a homokko boltivek. Szerencses retegkepzodes okozza oket: a felsobb kemeny reteg alol kikopik a puhabb es ott marad az iv.
Tovább »
Penteken a kurzus vege utan aludtam negy orat a hotelben es este 11-kor elindultam az Arches nemzeti park fele. Ez egy egesz ejszakas, 8 oras ut.
Tovább »
A kornyek masodik legnagyobb nevezetessege. Az Idahoi Krumplimuzeum. Ezzel azt hiszem mindent elmondtam.
Tovább »
A kornyek legnagyobb latogathato nevezetessege az EBR-1 reaktor. A tenyeszreaktorok a reaktorok egyik fajtaja, amiknel az a cel, hogy a besugarzassal uj sugarzo anyagot allits elo, peldaul plutoniumot.
Tovább »
Az egyik delutan megneztem Idaho Falls nevezetessegeit is. Egy kepen az osszes:
Tovább »
Idaho Falls kornyeken nincsen tul sok latnivalo. Krumplifoldek es az Idaho National Laboratories, akik atomreaktorokat es meg mindenfele mast fejlesztenek. Igyekeztem megnezni azert azt a nehany keves dolgot, ami erdekesnek tunt. Az elso a “Holdbeli taj” nevu terulet volt, ami egy nagy, nyers lavafolyas.
Tovább »