Del korul erkeztem meg a hotelbe, fel oraval kesobb mar uton voltam a botanikus kert fele. Ez volt az elso talalkozasom a tropusi meleggel, ugyhogy kicsit meggondolatlanul ugy dontottem, hogy hat csak ket km, akkor elsetalok en oda. Mindenemrol folyt a viz, mire odaertem :-).
A latkep a szallodai szobambol egeszen okes volt, helyi erdekesseg, hogy a toronyhazak nagy resze allami tulajdonban van es berlakasok vannak bennuk. A hatvanas evek etnikai zavargasai miatt pedig szabalyozva van, hogy nepcsoportok szerint hany szazalek lehet a lakok aranya az epuleten belul (nem tud mondjuk kinai vagy malaj tomb letrejonni).
Az ott lenn a Szingapur-folyo, elore a varoskozpont. Az nem latszik, hgoy 30 fok van eppen 🙂
Szoval elmentem a botanikus kertbe. Azert van egyfajta helyzeti elonye az ilyen tropusi helyeknek: napfeny, viz van boven, ugyhogy a novenyeket inkabb csak vagni kell, nagyon vedeni nem.
Ennek megfeleloen dus tropusi erdot ultettek. A kert tavanak ket sztarja a hollandiabol kapott ket hattyu.
Ez a kert egyik kozponti tisztasa, kozepen a fu tuloldalan a kis toval korulvett szabadteri szinpad. Eppen ifjusagi zenekarok zeneltek.
Az egyik legnagyobb helyi gyujtemeny a gyomberfeleket mutatta be, ezek kozul az egyik a banan.
Ezek nagyon finom illatos fak voltak, elfelejtettem a nevuket. Erdekesseg, hogy a hatterben allo no volt az egyetlen, akit niqabban lattam az egesz ut alatt, pedig a nepesseg 15% muszlim.
Ez a fa majdnem 60 meter (kb. 20 emelet) magas.
A gyujtemeny buszkesege az orchidea-kert. Szingapur vilagszinten is elismert orchideanemesito orszag, az orszag egyik szimboluma is egy szep lila orchidea, a masik persze az oroszlany-hableany, de errol majd kesobb :-).
Szepen teliraktak viragokkal a kertet, ezek a kapuk a kicsike sarga viragokkal tok jol neztek ki.
Ez volt a kedvenc helyem a botanikus kertben: a hegyvideki koderdokben elo viragok miatt kellemes 22-24 fok volt. Vagy haromnegyed orat pihegtem itt.
Belestem a kerteszetbe is, sajnos nem sok minden latszott, de ez is a tipikus szingapuri modon szepen rendben van tartva. Tenyleg ugy gondolom, hogy rendezettsegben ehhez hasonlot csak Svajcban lattam eddig.
A viragok kozul nekem leginkabb ezek a kisebb, zoldes beutesuek tetszettek, valoszinuleg azert is, mert a tenyernyi szines viraguakkal azert mar talalkozik az ember szinte barhol, ezek valoszinuleg sokkal nehezebben eladhatoak.
Es itt vannnak a tenyernyiek, persze ezek is dekorativak, de ilyen itt is lehet kapni barmelyik boltban.
Ez a fajta szerintem konkretan volt is nekunk.
Szoval szerintem erdekesebbek ezek a fajtak, mindig azt varom mikor mozdulnak meg, mert igazibol valami ragadozok. Kicsi sarkanyok vagy akarmi :-).
A kinti viragok is szepek voltak, de itt mar annyira nem tetszett, hogy nagyon lehetett latni, hogy ultetve es cserelve vannak, szoval inkabb kiallitas volt, mint szervesen mukodo kert.
Jo tura volt, kb. ket-harom orat toltottem a kertben. Szerintem erdemes megnezni, ha az ember erre jar 🙂
Nem csak a mi gyerekeink uldozik a galambokat:
Ilyen szep nagy lepke repult ott szabadon: